Filistinlilerden İsrail’e Karşı ÖNEMLİ ANLAŞMA

Geçen şubat ayında İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen ve 80’den fazla ülkeden, 700’ü aşkın katılımcının olduğu Filistin İntifadasına Destek Konferansı’nda Siyonist İsrail’e karşı önemli ortak kazanımların olduğu belirtildi. Konferansa en başta Hamas, İslami Cihad ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi olmak üzere bütün Filistin Direniş grupları, Siyonist İsrail’e karşı duruşu olan farklı ülkelerden siyasi yetkililer ve sivil toplum kuruluşları gibi Filistin Konusunda hassasiyeti ve desteği olan çok yönlü bir katılım gerçekleşti.

GÖZAT  Hamas: Filistin İntifada Konferansına Üst Düzeyde Katıldık

Konferansta Filistinli Gruplar arasında Siyonist Rejimle mücadelede önemli kararlar alındığı belirtilirken, kararların içeriğinin ne olduğu açıklanmayıp ancak sonuçlarının önümüzdeki aylarda meyvelerini vereceği belirtildi.

Bu konferansta, işgal altındaki Filistin topraklarının özgürlüğüne kavuşturulmasının tek yolunun terör rejimine karşı müzakereler yerine Direnişi desteklemek olduğuna vurgu yapıldığı ve bütün direniş gruplarının bu konuda ortak tutum içinde olduklarını bildirdikleri açıklandı. Bu bağlamda Filistin Direniş grupları da yaptıkları açıklamalarla Siyonist İsrail ile müzakerelerin fuzuli olduğu ve 2 Devletli Çözümün bir İsrail Projesi olduğunu belirttiler.

GÖZAT  Filistin Direniş Gruplarından KUDÜS-FİLİSTİN KONFERANSINA Övgü

Konferanstaki katılımcılar iki devletli çözüm düşüncesinin Filistin meselesini çözemeyeceği ve Filistin buhranının çözüm yolunun Direniş ve Filistin’de referandum olduğunu belirtti.

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası Filistin İntifadasına Destek Konferansı, uzun bir süredir İslam Dünyasının içinde bulunduğu buhranlar nedeniyle Filistin Davasını unutturmaya çalışan Siyonist İsrail’e karşı büyük bir adım oldu ve Siyonist yetkililerde de yankı uyandırdı.