SİYONİST NETANYAHU: Rusya’ya Suriye İçin Gidiyorum

Siyonist rejim başbakanı Netenyahu Perşembe günü Rusya’ya yapacağı ziyarette, Rusya Devlet Başkanı Putin ile, İran ve Hizbullah’ın Suriye’deki varlığına son verilmesi konusunu görüşeceğini söyledi.

Suriye’deki gelişmeleri görüşmek için Rusya’ya gideceğini söyleyen Netenyahu, İran’ın Suriye’deki askeri varlığı ile nasıl mücadele edileceği konusuna odaklanacağını belirtti.

GÖZAT  İsrailli Eski Bakan: SURİYE MUHALİFLERİ İle Koordinasyon İçindeyiz

Haftalık kabine toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, İran’ın Suriye’de askeri varlığını pekiştirmek için politik bir atılım içinde olduğunu ileri sürerek “İran’ın Suriye’deki varlığını kalıcı hale getirmek için bir girişimi söz konusu. Diğer yandan ise aşamalı olarak Golan Tepeleri’nden bize karşı savaşmak için bir cephe oluşturuluyor” dedi.

GÖZAT  Siyonist İsrail: Suriye İçin Elimiz-Kolumuz Bağlı Durmadık

İsrail’in bu durumun önlenmesi için güçlü ve kararlı bir duruş sergileyeceğini söyleyen Netenyahu geçen Haziran ayında Rusya ziyareti sırasında Rus medyasına yaptığı açıklamada “İsrail İran’ın Suriye toprakları üzerinden bize karşı yeni bir cephe açmasına ve Hizbullah eliyle bize saldırmasına izin vermeyecektir” demişti.

Siyonist rejim istihbarat bakanlığı genel direktörü Chagai Tzuriel ise, geçen hafta Timesofisrael’e yaptığı açıklamada, İsrail’in güvenlik ajandasının başında İran ve Hizbullah’ın Suriye’deki Golan bölgesindeki varlığının yer aldığını söylemişti.