SİYONİST İsrail MAHMUD ABBAS’ın Ricasını Kırmıyor

Siyonistlere ait Haaretz gazetesinin yayınladığı habere göre İsrail hükümeti dün gece, Filistin Yönetimi’nin isteği doğrultusunda Gazze bölgesine verilen elektrik miktarının daha da azaltılmasını kararlaştırdı.

Gazetenin üst düzey bir İsrail yetkilisinden naklettiği bilgiye göre İsrail hükümeti mensupları İsrail ordusunun Hamas’a yönelik ablukanın hafifletilmemesi yönündeki kararını nazarı dikkate aldı.

GÖZAT  Filistinli Alimler: Abbas-Fetih Yönetiminin İsrail İlişkisi CASUSLUK ve İHANET

Bu doğrultuda Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Gazze’nin elektriği için yaptığı ödemeleri azaltmasını esas alarak bu bölgeye verilen elektriğin miktarının azaltılmasını kararlaştırdı.

Haberde İsrail Genelkurmay Başkanının, İstihbarat Dairesi Başkanının ve bölgelerle ilgili işleri organize eden yetkilinin Gazze’deki durumun çok sıkıntılı olduğunu dile getirdikleri ve elektriğinin biraz daha azaltılmasının Gazze cephesini iyice köşeye sıkıştıracağını vurguladıkları ifade edildi.

GÖZAT  SİYONİST General: HAMAS'ın Dışlanması MAHMUD ABBAS'ın Talebi

Gazeteye bilgi veren yetkili ordu mensuplarının Hamas’a uygulanan ablukanın hafifletilmemesi tavsiyesinde bulunduklarını ve bununla birlikte Mahmud Abbas’ın siyasetine ters bir tavır da sergilenmemesini istediklerini ifade etti.

Mahmud Abbas, Hamas’a uygulanan ablukanın daha da artırılması amacıyla Gazze bölgesinin elektriği hesabına ödenen paraları %40 oranında azaltma niyetinde olduğunu İsrail’e bildirmişti.