Siyonist Askerler, Namaz Kılanlara Saldırdı

İşgal güçleri bir yandan Babu’r-Rahme Namazgahı’nı kapatmak için yargıdan karar çıkarmaya çalışırken bugün akşam saatlerinde Mescidi Aksa’nın kapılarından olan Babu’r-Rahme civarında namaz kılanlara ve Babu Hitta’da namaz kılmaya gelenlere saldırdı ve bazı kişileri gözaltına aldılar.

Yerel bir kaynağın verdiği bilgilere göre işgal güçleri bu gece yatsı namazı vaktinde Babu’r-Rahme yakınında namaz kılanlara saldırdı ve biri kadın beş kişiyi gözaltına aldılar.

İşgal güçleri daha sonra Mescidi Aksa’nın kapılarından olan Hitta Kapısı civarında namaza gelenlere saldırdı ve onları Mescidi Aksa’ya sokmadılar.

Bu saldırıların işgal polisinin Babu’r-Rahme Namazgahı’nı yeniden kapattırmak için işgal mahkemelerine başvurmasıyla aynı zamana denk gelmesinin tesadüfi olmadığı dile getirildi.

İslami Vakıflar, Faaliyetler ve Kutsal Mekanlar Meclisi tarafından bugün yapılan açıklamada işgal polisinin Babu’r-Rahme Namazgahı’nın yeniden kapatılmasını sağlamak amacıyla işgal mahkemelerinde tehlikeli bir dava açtığına dikkat çekilmişti.