HAMAS: Semah’ın Katli, İsrail’in TERÖR Zihniyeti!

Hamas, işgal güçlerinin 16 yaşındaki Semah Züheyr Mübarek isimli genç kızı ateş açarak şehit etmesinin işgalcilere hakim olan terörist zihniyeti yansıttığını söyledi.

Hamas konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin toprağını sulayan mübarek şehit kanlarının Filistin halkının direnişi sayesinde çok yakında gerçekleşecek özgürlüğün meşalesine yakıt olacağını ifade etti.

Bildiride, işgal hükümetinin Filistin halkına, esirlere ve kutsal mekanlara yönelik bitmek bilmeyen ihlallerine, Yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinlileri ve mülklerini hedef alan saldırılarına daha çok direnişle karşı konulacağı belirtildi.

Kudüs kentinin doğusundaki Z’ayyem askeri kontrol noktasında görevli işgal askerlerinin bu sabah bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla ateş açtığı Semah Züheyr Mübarek isimli Filistinli genç kız şehit oldu.

Filistin Kızılayı, ilk yardım ekiplerinin yaralı genç kıza müdahalesinin ve genç kızın hastaneye kaldırılmasının işgal güçlerince engellendiğini bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, daha sonra yaptığı açıklamada, yaralı genç kızın şehit olduğunu duyurdu.

Bu arada, Gazze’deki El-Halidi ailesi, bu sabah işgal güçlerince şehit edilen kızları Semah’ın dört ay önce Gazze Şeridi’nden ayrıldığını, Ramallah’taki Ümmü’ş-Şerayit bölgesinde yaşadığını, Kur’an hafızı olduğunu, umre yaptıktan sonra birkaç gün önce Suudi Arabistan’dan döndüğünü bildirdi.