Filistin Halkının %59’u MAHMUD ABBAS’ı İstemiyor

Ankete katılanların yüzde 48’inin de Filistinli İslami ve milli grupların tavırlarından memnun olmadığını belirttiği ifade edildi.

21-23 Mayıs tarihleri arasında Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde 500 kişiyle yüz yüze görüşülerek yapılan anketin Enstitü Genel Müdürü Nadir Said Fukaha direktörlüğünde gerçekleştirildiği bildirildi.

GÖZAT  Filistinli Alimler: Abbas-Fetih Yönetiminin İsrail İlişkisi CASUSLUK ve İHANET

Ankete katılanların yüzde 57’sinin ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın gelecekte barışın sağlanmasını istediği yönündeki açıklamalarının gayri ciddi olduğunu söylediği belirtildi.

Görüşlerine başvurulan Filistinlilerden yüzde 61’inin Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Washington’a yaptığı ziyaretle ilgili haberleri takip ettiğini açıkladığı, yüzde 39’unun haberleri izlemediğini bildirdiği, üçte ikisinin ziyaretin başarısız olduğu görüşünde olduğu kaydedildi.

GÖZAT  Mahmud Abbas'tan TRUMP'a Filistin İŞGAL İKRAMI

Ankete katılanların yüzde 54’ü Trump’ın Filistin topraklarına yaptığı ziyaretin kendileri için önemli olmadığını söylediği, yüzde 26’sının ise mevcut şartlarda biraz önemli olduğunu belirttiği ifade edildi.

Görüşlerine başvurulan Filistinlilerden yüzde 83’ünün Trump’ın Filistinliler ve İsrailliler ile ilgili konularda adil olmayacağına inandığı bildirildi.