İsrail’den KUDÜSLÜ 4 Gence Gözaltı

Kudüs’teki İsrail işgal polisi, dün, “Gençlik Örgütü”ne ait olduğu suçlamasıyla Kudüs’ün Eski Kenti’nden bir genci gözaltına aldı.

Polis sözcüsü Luba al-Samri yaptığı basın açıklamasında, Kudüslü gencin “El Aksa Gençliği” hareket ve örgütünün lideri ve hareketin terörist olduğunu iddia etti.

Sözcü, kendisine karşı bir iddianame düzenleneceğini ve tutukluluk süresinin, tüm hukuki işlemler tamamlanıncaya kadar uzatılacağını açıkladı.

Polis sözcüsü “Kudüs’teki genç adamın geçtiğimiz yıl El-Aksa Camii’ndeki düzeni bozup, internet ve sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla broşürler dağıtmak ve gençliğin örgütlenmesine destek vermek” gibi eylemler yaptığını iddia etti.

İşgal güçleri bir Kudüslü genci de operasyon planlamakla suçlayarak gözaltına aldı.

Shin Bet güvenlik servisi, işgal altındaki Kudüs şehrinin İseviye mahallesinde, büyük bir komando operasyonu planlayan bir Filistinli genç adamın gözaltına alındığını açıkladı.

Genç adam ya da belirtilen operasyon hakkında hiçbir ayrıntı bulunmuyor.

Silvan’daki baskında iki gence gözaltı

Şafak vakti, İsrail işgal kuvvetleri, El-Aksa Camii’nin güneyindeki Silvan kasabasına düzenlenen bir baskın sırasında iki genç Filistinliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanların 16 yaşındaki Mahmud el-A’war ve 15 yaşındaki İslam El Natşeh olduğu öğrenildi.

İşgal kuvvetlerinin iki çocuğu bilinmeyen bir yere götürdüğü belirtildi.