İSRAİL İşgal Polisinden AKSA’da Provakasyon

Kudüs’teki İslami Vakıflar ve Mescid-i Aksa İşleri Dairesi, işgal polislerinin Mescid-i Aksa’da provokatif davranışlar sergilemesinin ve Er-Rahme Kapısı bölgesinde ayakkabılarıyla seccadelerin üzerine basmalarının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

İslami Vakıflar Dairesi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, polislerden birinin kasıtlı olarak Er-Rahme Kapısı Namazgahı’na ayakkabılarıyla girmesini kınadı.

Bildiride, seccadelerin üzerine ayakkabılarıyla basan polisin yaklaşık bir ay önce Mescid-i Aksa’ya elinde içki şişesiyle giren polis olduğuna dikkat çekildi.

İşgal polislerinin bu tür provokatif davranışlar sergilemeye son vermelerini isteyen İslami Vakıflar Dairesi, söz konusu davranışların Er-Rahme Kapısı konusundaki tavrını değiştiremeyeceğini söyledi.

Bildiride, Er-Rahme Kapısı’nın 144 dönüm üzerinde kurulu Mescid-i Aksa’nın ayrılmaz bir parçası olduğu ve Mescid-i Aksa’nın her şeyiyle Müslümanlara ait olduğu ifade edildi.

Bildiride ayrıca, seccadelere ayakkabısıyla basan polisin hesaba çekilmesi ve Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara son verilmesi talep edildi.