Home / Filistin / Gazze / İSRAİL’in Hedefi Siviller, 530 Ev Hasar Gördü

İSRAİL’in Hedefi Siviller, 530 Ev Hasar Gördü

İşgalci İsrail ordusunun Gazze’ye düzenlediği son hava saldırısında 530’dan fazla ev büyük hasar gördü.

Filistin mesken bakanı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İsrail’in son saldırısında en az 30 evin tamamen 500 evin de kısmen hasar gördüğünü bildirdi.

Filistin İnsan Hakları Merkezi, İsrail ordusunun dün gece hava saldırıları sebebiyle onlarca kişinin gece karanlığına ve soğuk havaya rağmen evlerini terk etmek zorunda kaldığını bildirdi.

Bu arada Filistinli Esirler Kulübü, işgal rejimine ait En-Nakab Sahra Cezaevi’nde tutulan esirlerden yaralanıp hastaneye kaldırılan ve daha sonra yeniden cezaevine götürülen esirlerin isimlerini yayınladı.

Bildiride, Cenin’den İslam Vişahi ve Beytlahim’den Uday Ebu Salim hariç yaralı esirlerin hepsinin hastaneden cezaevine döndükleri, cezaevi idaresinin iki esirin hastaneden sonra sorguya çekilmek üzere götürüldüklerini söylediği, sağlık durumları hakkında herhangi bir bilgi olmadığı kaydedildi.

Öte yandan Batı Yaka’nın Beytlahim vilayetindeki Ed-Dehişe Kampı’nda bu sabah (27 Mart Çarşamba) işgal güçlerinin kurşunlarıyla yaralanan 17 yaşındaki Filistinli ilk yardım görevlisi Sacid Mezher’in şehit olduğu açıklandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Mezher’in işgal güçlerinin kampa düzenlediği baskın sırasında yaralılara ilk yardımda bulunurken şehit olduğunu söyledi.