SİYONİST Gazete: İSRAİL, Gece Eylemlerine Karşı ZORDA!

Gazete, konuyla ilgili yayınladığı haberde, işgal ordusunun gece gösterilerinin sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine sızma girişimlerini perdelemek için kullanılmasından korktuğunu bildirdi.

Haaretz gazetesi yazarlarından askeri Uzman Amos Harel, Gazzelilerin işgal ordusunun yeni bir zayıf noktasını keşfettiklerini ifade etti.

Harel, geceleyin görüş mesafesinin kısıtlı olması nedeniyle göstericileri dağıtma girişimlerinin daha az etkili olmaya başladığını ve keskin nişancı ateşiyle yanlış kişiyi vurma ihtimalinin daha çok olduğunu bildirdi.

Gazete, Filistinlilerin yangın çıkarıcı balon uçurmayı ve gösterileri yoğunlaştırdığına, ayrıca geceleri de gösteri düzenlemeye başladığına dikkat çekti.

Haberde, balonların yol açtığı yangınların devam etmesi halinde işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu üzerindeki siyasi baskının yeniden artabileceği kaydedildi.

Gazete, Netanyahu’nun baskılara boyun eğip Hamas’a yönelik saldırıları tırmandırması halinde yeni bir savaşın kaçınılmaz olacağını öne sürdü.