Home / Siyonist İsrail / İSRAİL’in Filistinli Öğrencilerle MORAL Savaşı!

İSRAİL’in Filistinli Öğrencilerle MORAL Savaşı!

Hamas’ın Batı Yaka’daki önde gelen liderlerinden Hasan Yusuf işgal güçlerinin dün gece Birzeit Üniversitesi öğrencilerini gözaltına almasının önümüzdeki ay yapılması planlanan seçim öncesi öğrencilerin morallerini bozmayı hedeflediğini söyledi.

Öğrencilerin gözaltına alınmasını değerlendiren Hasan Yusuf, konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride işgal güçlerinin amacına ulaşamayacağı kaydedildi.

Yusuf, Filistinli öğrencilerin işgal güçlerinin kötü niyetli planlarına karşı koyacak güce ve bilince sahip olduğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin geçtiğimiz yıllarda da İslami Kitle Öğrenci Grubu’nu hedef aldığını belirten Yusuf, öğrencilerin sabır ve sebat gösterdiklerini ve tüm zorluklara rağmen yollarında yürümeye devam ettiklerini bildirdi.

Yusuf, işgal güçlerinin Batı Yaka’da her gün gerçekleştirdiği baskınların Filistin halkının azmini kıramayacağını ve onu özgürlük yolundan döndüremeyeceğini ifade etti.

İslami Kitle Öğrenci Grubu’na ve Filistin üniversitelerindeki tüm öğrencilere seslenen Yusuf, Filistin’e ve haklı davasına faydalı olmak için daha çok çalışmalarını istedi.