Home / Filistin / Filistin Şehitler / İSRAİL Terörü, Filistinli ENGELLİ Genci ŞEHİT Etti

İSRAİL Terörü, Filistinli ENGELLİ Genci ŞEHİT Etti

Batı Yaka’nın Tulkerem kentinde Filistinli engelli bir genç işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit oldu.

22 Yaşındaki zihinsel engelli Muhammed Hüsam Abdullatif Habali isimli genç Tulkerem’in batı bölgesindeki ana caddede bulunduğu sırada işgal güçleri bölgeye baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin gelişigüzel ateş açması sonucu Filistinli gencin başına ve göğsüne kurşun isabet ettiği, ağır yaralı olarak Sabit Sabit Hastanesi’ne kaldırılan gencin kısa süre sonra hayatını kaybettiği bildirildi.

Filistinli engelli gencin şehit olmasının ardından işgal güçlerinin baskın düzenlediği Tulkerem’in güney ve batı mahalleleriyle İrtah banliyösünde şiddetli çatışmaların yaşandığı ve bir başka gencin daha yaralandığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin çatışmalar sırasında Filistinlilere karşı gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandığı ifade edildi.

Kaynaklar, işgal askerlerinin evlere baskın düzenlediğini ve uzun süre arama yaptığını, aramalar sırasında evlerin altını üstüne getirerek eşyalara zarar verdiğini söyledi.

Barkan eylemcisi Filistinli direnişçi Eşref Nealive’yi yakalamakta başarısız olan işgal güçlerinin Tulkerem’e sık sık baskın düzenlediği kaydedildi.