İsrail BATI ŞERİA’da 67 Bin İŞGAL Konutu Daha Yapıyor

Gazetenin haberinde bu projeyle aynı zamanda Batı Yaka bölgesinde yahudi yerleşim merkezlerinde yoğunluk sağlanmasının hedeflendiği vurgulandı. Projenin bitirilmesi durumunda 340 bin yahudi yerleşimciyi kapsayacak nitelikte olacağı ifade edildi.

Projenin Batı Yaka bölgesinin batısına ve işgal rejiminin projede Goş Dan’ın doğusu olarak isimlendirdiği bölgeye inşa edilmesinin planlandığı haberde belirtildi.

GÖZAT  Meşal: Esirlerimiz İçin İsrail'e BEDEL ÖDETECEĞİZ

Yerleşim merkezleri yönetimi proje için Kalkiliya’nın doğusundaki Karni Şamron yahudi yerleşim merkezinden Selfit’in batısında yer alan Ariel yerleşim merkezini geçerek Ramallah’ın batısındaki Modi’in Aylit yerleşim merkezine kadar uzanan alanda üzerine bina yapılması mümkün olan bütün arazilerin düzlenmesi talebinde bulundu.

Bölgeyle ilgili harita çalışmalarında bu alanın 67 bin yerleşim birimini kapsayabilecek nitelikte olduğunun ve bu birimlere de toplamda 340 bin civarında yerleşimcinin iskân edilmesinin mümkün olduğunun tespit edildiği ifade edildi.

GÖZAT  Hamas: Şehit El-Arac'ın Babasına Saldırı MİLLİ BİR SUÇTUR

Yerleşim merkezleri yönetimi projenin bir ön çalışma niteliğinde olduğunu siyasi yönetimin istemesi durumunda harita durumuna göre gerekli değişikliklerin yapılmasının mümkün olduğunu bildirdi.

İşgal yönetiminin bütün bu yerleşim planlarını açıklamasının Arap dünyasında Katar’ın sıkıştırılması amacıyla bir kriz çıkarılmasından sonraya denk gelmesi ise düşündürücü.