Siyonist Lieberman: ARAP-İSRAİL NATO’su Kurulmalı

Almanya’nın Die Welt gazetesine konuşan Lieberman, İran’ı “ortak düşman” olarak göstererek İsrail’in Suudi Arabistan’a Ortadoğu’da NATO tipi ittifak kurulmasını teklif ettiğini duyurdu.

Siyonist Rejimin bizzat kendisinin Dünya Terörünün merkezi olmasına rağmen “Ortadoğu’da tüm ılımlı güçlerin teröre karşı resmen ittifak, koalisyon kurmasının zamanı gelmiştir” diyen Siyonist dışişleri bakanı, Suudi Arabistan krallığını ve müttefiki Körfez krallıklarını “ılımlı Arap devletleri” diye niteledi.

GÖZAT  İslami Cihad: Arap Devletleri İSRAİL’e YARDIM EDİYOR

“Riyad kendisi için en büyük tehlikenin İsrail ya da Siyonizm yahut Yahudiler değil İran olduğunu fark etti” diyen Lieberman, şöyle konuştu: “Bence ılımlı Arap devletlerinin hayatta kalmak için İsrail’in Araplara olduğundan çok daha fazla İsrail’e ihtiyacı var. Resmiyet kazanmamış, açıklanmamış bir ittifak yetmez” diyerek Siyonist İsrail ile Körfez krallıkları arasında perde arkasında ilan edilmemiş sıkı bir ittifak olduğunu itiraf etti.

GÖZAT  Bazı Arap Rejimleri, İsrail Adına Vekalet Savaşları Yapıyor

Siyonist İsrail’in Körfez krallıklarıyla örtülü bir şekilde ilerleyen ilişkilerinin resmiyet kazanması ve güçlü bir askeri ittifaka dönüşmesi gerektiğini savunan Lieberman, gerçek bir koalisyonun, üyelerinden birine yapılacak saldırıyı tüm üyelerine yapılmış varsayacağı ilkesi ile hareket etmesi gerektiğinin elzem olduğunu vurguladı. Son süreçte ortaya çıkan ve bizzat yetkili isimlerin ağzından doğrulanan İsrail-Arap ilişkileri, artık somut adımlar atma eğilimine girmeye çalışıyor. Zaten birçoğunun bizzat Filistin Direnişini “terör” olarak nitelediği Arap Yönetimleri içinde Suudi Arabistan bu açıdan en başı çekiyor.

GÖZAT  Netanyahu: Araplarla Gizlice İlişkilerimizi Geliştiriyoruz

Siyonist İsrail’in olası bir savaş durumunda Körfez’deki krallık rejimlerine destek vermesinin ihtimal dahilinde olduğunu belirten Liberman,  İran’ı merkeze alan terör karşıtı ittifakın üyeleri arasında Yahudilerin, Hristiyanların ve Müslümanların olabileceğini ifade etti.

Öte yandan Lieberman, Avrupa ülkelerinin Filistin meselesinin çözümü noktasında Siyonist İsrail’in önüne küçük de olsa engeller çıkarmasını eleştirdi. Lieberman, “Avrupalı devletler Orta Doğu’daki krizlerin özellikle de Filistin meselesinin çözülmesini istiyorlarsa yapabilecekleri en iyi şey bizi rahat bırakmaktır” diyerek Siyonist İsrail’e müttefik ülkelerin Siyonist İsrail’in işlediği cürümleri tamamen görmezden gelme politikası uygulaması gerektiğini savundu.