Hamas: Şehit El-Arac’ın Babasına Saldırı MİLLİ BİR SUÇTUR

Bugün, şehit Basil El-A’rac’ın ve işgal zindanlarında esir olan beş arkadaşının yargılandığı duruşmayı protesto amacıyla Ramallah’taki mahkeme önünde toplanan göstericilere Filistin polisi tarafından sert bir şekilde müdahale edilmesini ve şehit El-A’rac’ın babasının çirkin bir şekilde darp edilmesini kınayan Hamas bunun milli bir suç olduğunu dile getirdi.

Hamas tarafından yapılan açıklamada gösteri düzenleyenlere saldırıda bulunanların yargılanması gerektiği vurgulandı.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ DEVRİMCİ AKTİVİST Şehit Basil El-Arac KİMDİ?

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım akşam saatlerinde yaptığı açıklamasında Batı Yaka’da bu uygulamalara sıkça başvurulmasının milli ve ahlâkî çerçevenin dışına çıkılması anlamına geldiğini ve bu saldırıların direnişi ve onun sembol isimlerini hedef aldığını vurguladı.

Kasım açıklamasında Filistin halkının, Filistin Yönetimi’nin direnişi engelleme amacıyla başvurduğu programa karşı ortak bir tavır sergileyeceğini söyledi.

GÖZAT  Şehit El-Arac'ın Yargı Protestosuna Abbas Güçlerinden Sert Müdahale

Kasım, Filistin Yönetimi’ne yaptığı çağrıda da Filistin davasıyla oynamayı bırakmasını ve uzlaşmayı engelleyen, bölünmüşlüğü daha da derinleştiren uygulamalara da son vermesini istedi.

Şehit Bâsil El-A’rac’ın babası ve protesto eylemine katılan bazı gençler Filistin polisinin sert müdahalesi ve darp etmesi sebebiyle yaralanmıştı.