Home / Filistin / Filistin İşgal / ARAKİB Köyünde 132. Kez YIKIM

ARAKİB Köyünde 132. Kez YIKIM

İşgal yönetimi yıkım ekipleri işgal güçleri himayesinde baskın düzenlediği El-Nakab bölgesindeki El-Arakib köyünü 132'nci kez yıktı.

İşgal yönetimine ait buldozerlerin bu sabah erken saatlerde El-Arakib köyü girişine geldiği ve işgal güçlerinin belde girişlerini kapattığı, daha sonra ekiplerin yıkıma başladığı belirtildi.

İşgal rejimi yıkımlarla El-Arakib köyü sakinlerini göçe zorlamayı ve topraklarına el koyup üzerine Yahudi yerleşimciler için konutlar inşa etmeyi planlıyor.

İşgal rejimi ayrıca El-Arakib köyü sakinlerinden gerçekleştirdiği yıkımlara karşılık milyonlarca dolar ödemesini istiyor.

GÖZAT  İşgalci İsrail Güçleri Filistinli 2 Ailenin Evini Yıktı

İşgal hükumeti 1948’de işgal edilen Filistin topraklarının güneyindeki En-Nakab bölgesinde bulunan 45 köyü yasal yerleşim alanı kabul etmiyor.

Söz konusu köylerdeki evleri yıkan ve sakinlerini göçe zorlayan işgal yönetimi bir yandan da Yahudi yerleşimciler için yerleşkeler inşa ediyor.

İşgal güçleri tarafından yıkılan evlerini her seferinde yeniden inşa eden El-Arakib köyü sakinleri topraklarını ne pahasına olursa olsun terk etmeyeceklerini söylüyor.