İSLAMİ CİHAD: Filistinli Esirlerin Açlık Grevinin TEK SONUCU ZAFER

Filistin İslami Cihad Hareketi’nin üst düzey isimlerinden olan Besam Ebu Akr, İsrail hapishanelerinde açlık grevine giren Filistinli esirlerin yaşama hakkına yönelik herhangi bir ihlalin asla kabul edilemez olduğunu, böyle bir ihlalin göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

İslami Cihad yetkilisi tüm Filistin halkının hapishanelerde Siyonist rejim yetkililerine karşı yürüttükleri mücadelede Filistinli esirlerin yanında olduklarını vurguladı.

GÖZAT  Korsan İsrail, Açlık Grevindeki Filistinli Esirleri NEGEV'E TOPLUYOR

Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, yaşamanın imkansız olduğu hapishane şartlarını protesto etmek amacıyla açlık grevine girildiğini ifade eden Ebu Akr, Filistin halkının esirleri yalnız bırakmamak ve bu mücadelelerinde yanlarında yer almak hususunda kararlı olduklarını belirtti.

Bisam Ebu Akr bu mücadelede işgalin vahşet ve zorbalığı karşısında zaferden başka bir seçeneğin olmadığını da vurguladı.

GÖZAT  Gazze'de Açlık Grevindekilere DESTEK İÇİN 1 GÜNLÜK AÇLIK GREVİ

Hareket adına yaptığı açıklamada Ebu Akr, Filistinli grupları açlık grevine giren esirlerin yanında yer almaya ve desteklemeye çağırdı.

Filistinli Esirler Günü olarak bilinen geçtiğimiz Pazartesi günü, İsrail hapishanelerindeki binlerce Filistinli esir, sağlık koşullarını, hak ihlallerini, idari tutuklamaları, ziyaretlerin engellenmesini protesto etmek maksadıyla açlık grevine girmişti.