İslami Cihad: İsrail Devam Ederse, Direniş Cevap Verir

Filistin’deki İslami Cihad Hareketi: “İsrail’in Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde düşmanca saldırılarına devam etmesi bir karşılık verilmesine neden olacaktır” dedi.

İslami Cihad Hareketi yaptığı basın açıklamasında işgal güçlerinin Filistinli vatandaşlara ve ziraatçilere yönelik düşmanca saldırılarından doğacak zararların bütün sorumluluklarını yükleneceğini dile getirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Halkımızın mensuplarına yönelik siyonist saldırıların tekrar etmesi işgal yönetiminin sürdürdüğü düşmanca tutumdaki aşırılığından kaynaklanmaktadır. Bunun ortaya çıkardığı iğrenç görüntülerden biri de geçtiğimiz cuma günü Cenin’de Dalya Es-Semudi adlı bayanın hunharca katledilmesine neden olan çirkin saldırıdır.”

Açıklamada siyonist işgal güçlerinin evlerindeki ve arazilerindeki Filistinlilerin üzerine rastgele saldırılarının devam ettiğine ve bunun da onların hayatlarını tehlikeye attığına dikkat çekildi.

Siyonist işgal güçleri bugün öğle saatlerinde Gazze bölgesinin orta kesiminde Filistinli ziraatçilerin üzerine top mermileriyle saldırmışlardı. Ancak bu saldırılardan dolayı herhangi bir yaralanma olayından söz edilmedi.