İslami Cihad: Düşmanın Hedefi, GENÇLERİN ZİHNİ ve AHLAKI

Filistin İslami Cihad akımının liderlerinden olan Ahmet el-Müdellel “Siyonist İsrail rejiminin Filistinli gençlerin bilincine, dini ve milli uyanıklığa zarar verme çabası, Şehit Basil el-Arac gibi örneklerimiz var olduğu sürece, yenilgiye mahkumdur” dedi.

GÖZAT  Gazzeli Gazetecilerden Fitne Uyarısı

El-Müdellel, İşgal edilmiş toprakların durumu ile ilgili şöyle açıklamada bulundu: “Filistin direnişi özel ve hassas koşullardan geçiyor, dolayısıyla Siyonistlerin her türlü ihlali ve saldırısına karşı hazırlığımızı korumamız gerekiyor, zira düşmanlarımız bir an bile bize ve direnişin gücüne, gençlerin uyanıklığı ve bilincine, dini ve milli değerlere zarar vermek için tereddüt etmez.”

GÖZAT  Hamas: Devrimci Gençlerimiz Direnişten Usanmaz!

Hamit el-Müdellel röportajının devamında şu ifadeleri kullandı: “Düşmanın Filistinli gençler hakkında istediği, yenilmiş, güçsüz ve tüm ahlak ve değer boyutlarında bağımsızlığını kaybetmiş bir nesildir. Siyonist rejimi bu hedefi iki düzeyde takip ediyor. Birincisi İslam’ın hakikatini tahrif edip değiştirmek, bunu da tabii barış ve sevgi dolu olan İslam dinini aşırı ve şiddet dolu bir din olarak göstererek gerçekleştirmeye çalışıyor. İkinci düzeyde ise, İslam ve Arap toplumlarında ahlaksızlığın artması yönünde çaba gösteriyor.”

GÖZAT  Kassam Tugayları Gençlere Şehit Zuvari'yi Örnek Gösterdi

El-Müdellel açıklamasını şöyle sürdürdü: “Medya veya ahlak ile uyuşmayan kanallar ve siteler olarak tanık olduğumuz şeyler, İslam dünyasındaki gençlerin düşüncesine sızma hedefi ile tasarlanmıştır ve onları kendi dini ve mezhebi inançlarından, milli ve tayfa değerlerinden uzaklaştırmaya çalışıyor.”

GÖZAT  Filistin Direniş Grupları: Şehitlerimizin Kanı İSRAİL İŞGALİNİ SÖKÜP ATACAK

El-Müdellel açıklamasını bu şekilde bitirdi: “Tüm bunlara rağmen İslam dünyasının gençleri karşı oldukları durumun gerçek mahiyetini biliyor ve bu konu düşmanın isteklerinin gerçekleşmesini önlüyor. Filistin İslami Cihad akımının kurucusu olan Şehit Fethi Şakaki’den bu sözü size aktararak konuşmamı bitirmek istiyorum.’Bilinçli insanlar direnişin ilk sırasında ve düşmana karşı son savunma çizgisidir.”