Kassam Tugayları Gençlere Şehit Zuvari’yi Örnek Gösterdi

İzzeddin El-Kassam Tugayları, şehit Ez-Zuvari anısına düzenlenen etkinlikte okunan bildiride, canlarını ve kanlarını Filistin için feda eden şehitlere vefalı olacaklarını, işgalci düşmana karşı mızrak ucu olarak kalacaklarını ifade etti.

Filistin halkının cihat tarihinin ümmetin fedakârlığının eşsiz örnekleriyle dolu olduğunu belirten El-Kassam Tugayları, özgür Suriye halkından İzzeddin El-Kassam’dan başlayıp Mısır, Ürdün ve Tunus’a kadar birçok ülkenin kahramanlar yetiştirdiğini söyledi.

Ümmetin şehidi Muhammed Ez-Zuvari’nin direnişin gücünün gelişmesine katkıda bulunduğunu bildiren El-Kassam Tugayları, şehit mühendisle gurur duyduklarını belirtti.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, şehit mühendis Muhammed Ez-Zuvari’nin kimsenin bilmediği kardeşleriyle birlikte savaşa hazırlığa nitelikli bir şekilde katkıda bulunduğuna dikkat çekerek, Yenilmiş Ekin Savaşı’nda Müslümanların ve özgür insanların Ez-Zuvari’nin çalışmalarının ürününü görüp sevindiklerini ifade etti.

İşgalci düşmanın Tunuslu mühendis Ez-Zuvari’nin şehit edilmesine sevindiğine işaret eden El-Kassam Tugayları, ümmetin Ez-Zuvari gibi binlerce kahraman çıkarmaya gücünün yettiğini hatırlattı.

El-Kassam Tugayları, şehidin ailesine ve Tunus halkına selamlarını göndererek, Mescid-i Aksa’yı işgalden kurtarıp içinde namaz kılacakları günün yakın olduğunu bildirdi.