Filistin Direniş Grupları: Şehitlerimizin Kanı İSRAİL İŞGALİNİ SÖKÜP ATACAK

Gruplar bugün ayrı ayrı yayınladıkları bildirilerde ve yaptıkları açıklamalarda, El-A’rac’ın şehit edilmesine misilleme olarak güvenlik koordinasyonuna son verilmesini istedi ve şehitlerin kanının intifadayı daha da alevlendireceğini belirtti.

Hamas, cinayetin Filistin Yönetimi etrafında soru işaretlerine yol açtığını ifade ederek, işgalcilerin Filistin Yönetimi kontrolündeki bölgede cinayet işlediğini ve Filistin Yönetimi’nin halkını savunmadığını ifade etti.

GÖZAT  MOSSAD Tunus'ta Filistin Direnişinin Uçak Mühendisini Şehit Etti

Hamas liderlerinden İsmail Rıdvan, Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, El-A’rac’ın şehit edilmesinin direnişin devam ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

İslami Cihad liderlerinden Hıdır Adnan da şehit Basil’in müstesna bir direnişçi olduğunu ve işgalin sona ermesini isteyen tüm Filistinli gençleri temsil ettiğini bildirdi.

GÖZAT  Bahr: Şehitlerimiz ZAFERİN HARİTASINI Çiziyor

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ise yayınladığı bildiriyle Siyonist İsrail rejiminin cinayetini kınadı ve şehit Basil El-A’rac’ın güvenlik koordinasyonunun kurbanı olduğunu söyledi.

Direniş Komiteleri de yaptığı açıklamada, şehitlerin kanlarının Filistin’den işgalin sökülüp atılmasının temelini oluşturduğunu ifade etti.