Home / Siyonist İsrail / İŞGAL Rejimi AKSA Kapılarını Açtı

İŞGAL Rejimi AKSA Kapılarını Açtı

Filistin halkının dini duygularını hiçe saymaya devam eden işgal güçlerinin dün kapattığı Mescidi Aksa kapılarını bugün yeniden açtığı belirtildi.

İşgal güçlerinin kapıları açması üzerine Filistinliler bugün sabah namazı için Mescidi Aksa’ya girdi.

Dün cemaati zorla dışarı çıkaran işgal güçleri kapıları kapatarak Müslümanların akşam ve yatsı namazlarını kılmalarına mani olmuştu.

GÖZAT  MEVLİD Kandili İçin MESCİDİ AKSA Çağrısı

Cemaatin tekbir getirerek tepki vermesi üzerine harekete geçen işgal güçleri cemaati kapıların dışına, Eski Belde’ye kadar zorla götürerek camiden uzaklaştırdı.

Dün El-Meclis Kapısı’nda işgal askerlerine yönelik yapılan bıçaklı feda eyleminde işgal askerinin yaralanması ve Filistinli gencin de işgal güçlerinin ateşiyle şehit edilmesi üzerine Mescidi Aksa çevresinde gergin anlar yaşandı.

GÖZAT  MESCİDİ AKSA, 1967'den Beri Siyonist Saldırıların Hedefinde

Mescidi Aksa’nın bütün kapılarını kapatan ve Filistinlileri Mescidi Aksa’ya yaklaştırmayan işgal güçleri giriş çıkışları da tutarak insanların hareketlerini kısıtladı.

Mescidi Aksa’nın kapatılmasına tepki gösteren Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin işgalcinin bu tutumunu kınayarak, Mescidi Aksa’nın kapatılmasını asla kabul etmediklerini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kudüs valisi Adan El-Hüseyni ise, işgalcinin cami cemaatini camiden çıkarıp Mescidi Aksa’yı tamamıyla ele geçirmek için bıçaklı eylemi bahane ettiğini ifade etti.