Home / Filistin / Gazze / İŞGAL Ordusu Saldırdı, GAZZE’de 3 Şehit

İŞGAL Ordusu Saldırdı, GAZZE’de 3 Şehit

İşgal ordusunun bu sabah erken saatlerde Deir El-Belah'ta evlerine hava saldırısı düzenlemesi sonucu bir anne ve bebeği şehit olurken kocasının da yaralandığı bildirildi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda şehit sayısının 3’e yükseldiği ve Filistin direnişinin de işgal güçlerine misillemede bulunduğu belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, işgal ordusunun Deir El-Belah’taki El-Caferavi bölgesinde bir eve düzenlediği hava saldırısında 23 yaşındaki İnas Muhammed Hammaş isimli hamile kadının ve bir buçuk yaşındaki kızı Beyan Hammaş’ın şehit olduğunu, kocası Muhammed Hammaş’ın ise yaralandığını söyledi.

Yerel kaynaklar, işgal ordusunun hava saldırısı düzenlediği evin enkazından dokuz aylık hamile kadının ve küçük kızının parçalanmış cesetlerinin çıkarıldığını, kocasının ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ve yoğun bakımda olduğunu ifade etti.

İşgal ordusu bu saldırıdan birkaç saat önce de Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sivil bir araca saldırı düzenledi ve saldırıda 30 yaşındaki Ali El-Ğandur şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü El-Kudra, işgal ordusunun dün akşam saatlerinden itibaren düzenlediği saldırılarda şehit sayısının 3’e yükseldiğini ve hastanelere de 12 yaralının getirildiğini bildirdi.