İŞGAL Güçlerinden Batı Yaka’da BASKIN

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah ve El-Bi’re şehirlerinde baskınlar düzenlediklerini belirterek,  Ramallah Hastanesine doğru giderken yolda karşılaştıkları bir Filistinliye ateş açtıklarını, ateş sonucu bacaklarından yaralanan Filistinlinin hastaneye kaldırıldığını ifade ettiler.

El-Halil şehrinde ise sabah erken saatlerde birçok adrese baskın düzenleyen işgal güçleri en az bir kişiyi tutukladılar ve iki kişinin de ifadesini aldılar.

El-Halil’in Bi’r’i Seb’a Caddesinde bulunan Eymen Ebu Ömer’in evine baskın yapıp arama yaptıktan sonra Ebu Ömer’i tutuklarken, El-Halil yakınlarındaki El-Arrub mülteci kampında da baskınlardan sonra Muhammed Bennat’ın evinde arama yapıp, oğlunu ifadeye çağırdılar.

Diğer taraftan intifadanın sürdüğü El-Halil’de gençlerin dün gece Yahudi yerleşimcilere ait bir otobüse El-Fevvar mülteci kampının girişinde taş ve molotof attıkların belirtildi.

Olaydan sonra bölgeye gelen çok sayıda askerin bölgede geniş çaplı aramalar başlattığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin kampın ana girişlerini bir haftadan beri kapattığı biliniyor.

Nablus’un doğusunda yer alan Beyt Furik beldesinde gece geç saatlere kadar Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çatışmalar yaşanırken, işgal güçleri bir aracı gasp ettikten sonra bölgeden ayrıldılar.