Siyonistlerin %43’ü Gazze’de DAHA FAZLA KATLİAM İSTEDİ

İşgal rejiminde yayın yapan Kanal-1 televizyonunun yayınladığı anket sonuçları, Siyonist işgal toplumunun %43’ünün İsrail’e karşı ilerde askeri saldırılarda bulunmaması için Gazze’de yönetimi elinde bulunduran Hamas’a karşı askeri çözümleri desteklediklerini gösterdi.

Çoğunluk askeri çözümleri desteklerken, katılımcılardan %29’u Hamas ile görüşme ve siyasi çözüme kavuşmanın en iyi çözüm olduğu, %12’si ise durumun böyle kalması yönünde görüş beyan etti.

Katılımcılardan %42’si işgal rejimine en son atılan füzelere verilen karşılığın yeterli olmadığını belirterek, bunun yerine daha sert ve güçlü darbelerin indirilmesini isterken, %39’u bu darbeleri yerinde, %9’u ise çok güçlü görüyor.

%53’lük bir kesim Savaş Bakanı Avigdor Lieberman’ın Gazze’ye yönelik politikasında başarılı olmadığını düşünürken, %35’i Lieberman’ın yaptıklarını yeterli görüyor.

10 yıldır Siyonist işgal rejiminin ablukası altında olan Hamas’ın kontrolündeki Gazze bölgesi bu süre içinde üç savaşa sahne oldu. Gazze Şeridi’ne üç kez barbarca saldıran işgal rejimi 578’i çocuk olmak üzere 2323 kişiyi şehit etti.