SİYONİST İsrail’den 2’si ÇOCUK 7 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında ikisi çocuk yedi kişiyi gözaltına aldı.

Filistinli yerel kaynaklar, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde 13 yaşındaki Mecdi Samir El-Beden ve 15 yaşındaki Mahmud Ratib El-Amur’u Beytlahim’in Tegu’ beldesindeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçleri 19 yaşındaki eski esir Mahmud Abdullah’ı Beytlahim’in güneydoğusundaki Beyt Ficar beldesinde bulunan evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin, Nablus kentinin batısındaki Tel köyünden bir kişiyi ve güneyindeki Asira El-Kıbliyye’den de bir kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Kudüs kentinin güneyindeki Silvan beldesi Ra’s El-Amud Mahallesi’nde Samir Cemcum ve Abdullah Ez-Zeğal isimli gençleri gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Kudüs’ün doğusundaki Ebu Dis beldesine baskın düzenlediği, baskın sırasında Filistinlilerle işgal güçleri arasında çatışmaların yaşandığı, işgal askerlerinin yoğun bir şekilde ses bombası kullandığı kaydedildi.