İŞGAL Güçleri 9 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

İşgal ordusunun konuyla ilgili raporunda, işgal askerlerini ve Yahudi yerleşimcileri hedef alan halk direniş faaliyetlerine katıldıkları için dokuz kişinin gözaltına alındığı öne sürüldü.

Raporda, Kalkiliya’da bir kadının, Ramallah yakınlarındaki El-Celzun Kampı’ndan dört kişinin, Beytlahim’e bağlı Tegu’ ve El-Hıdır beldelerinde iki kişinin, El-Halil’e bağlı Beyt Ummer beldesinde bir gencin ve yine El-Halil’e bağlı Sair beldesinde bir gencin gözaltına alındığı ifade edildi.

Quds Press Haber Ajansı, işgal güçlerinin geçtiğimiz haftalarda gözaltına alınan esir Edib El-Ğalban’ın eşi Emine İbteli’yi Kalkiliya’daki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal ordusu ayrıca El-Celzun Kampı’nda dün gece yapılan arama sırasında yerel yapım bir otomatik silah ele geçirildiğini öne sürdü.

El-Celzun Kampı’na düzenlenen baskın sırasında işgal askerleriyle kamp sakini gençler arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

El-Halil kentinde de Yahudi yerleşimciler kentin güneyindeki Cabir Mahallesi’nde Filistinlilerin evlerine saldırdı. Saldırıda bir Filistinlinin yaralandığı öğrenildi.

Yahudi yerleşimcilerin ayrıca Filistinlilerin evlerine ve araçlarına saldırdığı, işgal güçlerinin de Yatta’da Filistinlilere ait iki araca el koyduğu bildirildi.