İsrail Ordusu: “O” Operasyonda Başarısız Olduk!

İşgal rejimi televizyonu 12’nci kanalı işgal ordusundan özel bir komando birliğinin geçen yıl Han Yunus’ta gerçekleştirdiği başarısız operasyonla ilgili yeni bilgiler yayınladı.

Programda, işgal rejimi liderlerinin operasyonun yapıldığı günün sabahı sahadan gelen isithbarat bilgileri doğrultusunda operasyonun ertelenmesini tartıştıkları fakat operasyona devam edilmesi kararı aldıkları belirtildi.

İşgal televizyonu, özel birlik askerlerinden biriyle bir kadın askerin Gazze’de bir süpermarkete girmelerinin önceden planlandığını, işgal rejimi liderlerinin operasyonun planlanması sırasında bu adımı onayladıklarını söyledi.

Operasyonun başarısız olmasının sebepleri hakkında konuşan işgal subayı Nitzan Alon, süpermarkete giren işgal askerlerinin şüpheli davranışlar sergilediklerini ve çevredekilerin şüphesini çektiklerinin farkında olmadıklarını, özel birliği içinden çıkılması zor bir duruma düşürdüklerini ifade etti.

Programda ayrıca, operasyona katılan özel birlik askerlerinin cihazlarda meydana gelen teknik sorun sebebiyle Tel Aviv’deki komutanlarıyla iletişim kuramadıkları öne sürülürken, operasyonda ölen işgal askerinin kardeşi başarısızlığa gerekçe gösterilen bu iddianın mantıksız olduğunu ifade etti.