HAMAS: İSRAİL, Ağır Bedel Ödeyecek!

İsrail Siyonist gazetesi Haaretz 12 Ağustos Pazar günü yaptığı açıklamada, İsrail istihbarat ve güvenlik komutanlarının Gazze Şeridi’nde Hamas hareket komutanlarına suikast yapmayı planladıklarını yazdı.

Muşir  el-Mısri, direniş liderlerinin ve Hamas’ın suikasta uğraması tehdidinin yalnızca direniş seçeneğinin seçimini istikrarlı hale getirmede ısrar edeceğini de sözlerine ekledi.

El-Mısri, bu tehditlerin Siyonist rejimle bir ateşkese ulaşma teşebbüsleri hakkında tesadüf olduğunu söyledi: Bu çabalar, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun rejimin Gazze’deki planlarının yenilgisini kapsaması için daha fazla.

Bu arada Hamas, Kahire’de Filistinli gruplar ve liderleriyle, Gazze Şeridi’ndeki hayat şartları, ırkçı İsrail ile ateşkes ve Filistin uzlaşısı konularını ele aldı.

Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, “Hamas’tan bir heyet, Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri’nin başkanlığında, Filistinli gruplar ve liderleriyle Kahire’de bir dizi toplantı düzenledi.” denildi.

Hamas’ın yurt içi ve yurt dışı üyelerini kapsayan heyetin, İslami Cihad Hareketi, Ahrar Hareketi, Mücahidin Hareketi ve Halk Direniş Komiteleri’nden gelen heyetle Kahire’de bir araya geldiği kaydedildi.