Home / Büyük Üst Manşet / Heniyye: DİRENİŞ ve İNTİFADA Halkımızı Birleştirdi
Heniyye- DIRENIS ve INTIFADA Halkimizi Birlestirdi

Heniyye: DİRENİŞ ve İNTİFADA Halkımızı Birleştirdi

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistin halkının Filistin ve ümmet düzeyinde sona ulaşıp Kudüs’e ve tüm Filistin topraklarına dönene kadar stratejik bir plan üzere yürüyeceğini belirtti.

Heniyye, Kudüs kanalı aracılığıyla yaptığı konuşmada, Filistin’de sağlanan birlik ve bütünlüğün direniş ve intifada sahasında tecelli ettiğini ifade ederek, “Oslo Anlaşması ve anlaşmalar bizi parçaladı. Direniş ve intifada bizi birleştirdi” dedi.

Ortak bir strateji belirlenmesi için tüm grupların liderleriyle görüştüğünü kaydeden Heniyye, Kudüs’ün Özgürlüğü İntifadasının ilk günü şehit düşen Filistinlileri selamladı.

Heniyye, 8 Aralık Cuma gününün Öfke Cuması olması için yaptığı çağrıya olumlu cevap vererek Filistin dahilinde ve haricinde düzenlenen gösterilere katılanlara teşekkür etti.

Gösterilerin ve intifadanın iki önemli mesaj taşıdığını ifade eden Heniyye, birinci mesajın Trump’ın Kudüs kararının reddedildiğini ve ikinci mesajın da Kudüs’ü savunmak için her türlü fedakarlığa hazır olunduğunu söylediğini bildirdi.

Hamas lideri, Kudüs’te, Batı Yaka’da, Filistin mülteci kamplarında ve diğer bölgelerde gösterilere katılanların Kudüs’ün yiğitliğin ve cesaretin başkenti olduğunu haykırdıklarını ifade etti.

Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya bağlılıklarını yineleyen Heniyye, Kudüs’ün doğusuyla ve batısıyla İslam kenti olarak kalacağını söyledi.