GAZZE Alimler Birliğinden KATAR Açıklaması

Ebu Râs, Islah Hareketi’nin mensuplarıyla gerçekleştirdiği senelik buluşmasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Biz burada abluka altındaki Gazze’nin kalbinden özellikle vurguluyoruz ki bizim düşmanımız sadece topraklarımızı gasp eden ve ahalisini üzerinden kovan siyonist düşmandır. Arap toplumlarının ve İslâm ümmetinin de onun düşmanlığında birleşmesi gerekir. Aralarındaki tâlî meselelerden kaynaklanan ihtilaflardan dolayı ayrılığa düşmemeleri gerekir.

Biz Filistin âlimleri olarak Gazze’deki halkımızla ve Filistin’le birlikte olmuş bütün herkese gönülden selâmlarımızı ve saygılarımızı sunarız. Katar Gazze’nin aydınlatılmasına katkıda bulundu. Gazze’nin altyapısının onarımı için çalıştı. “

Ebu Râs ilim adamlarına da hak sözü söylemenin zorunlu olduğunu hatırlatarak Filistin halkına, abluka altındaki Gazze’ye, yahudileştirme tehlikesiyle karşı karşıya olan Kudüs’e yardım eden Katar’ın yanında yer almalarını istedi.

Ebu Râs açıklamasında ayrıca siyonist düşmanın harabeye çevrilmiş, abluka altına alınmış ve aç bırakılmış bir Gazze istediğini bu durum karşısında bazılarının Gazze’yi sahipsiz bırakmalarını, ona sahip çıkanların da peşine düşmelerini anlayamadıklarını ifade etti.