HAMAS – KASSAM’a Nasıl PARA Yardımı Yapılır?

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Bitcoin ile direnişe yapılacak yardımların kabulüne başladıklarını duyurdu.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, direnişe yapılacak yardımların El-Kassam Tugayları’nın sitesindeki resmi adres aracılığıyla olacağını bildirdi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’na Bitcoin aracılığıyla yapılacak yardımların resmi kodunun şu şekilde olduğu ifade edildi:

3PajPWymUexhewHPczmLQ8CMYatKAGNj3y

Hamas’ın askeri kanadı El-Kassam Tugayları, iki gün önce yaptığı açıklamada, Bitcoin aracılığıyla Filistin direnişini mali olarak destekleme çağrısında bulunmuştu.

El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Filistin direnişinin sanal para birimi Bitcoin ile desteklenmesini istemiş ve Telegram uygulamasındaki yeni kanalında yaptığı açıklamada, “Direnişi seven ve haklı davamızı destekleyen herkesi yakında açıklayacağımız yollarla Bitcoin aracılığıyla direnişe mali açıdan destek olmaya davet ediyoruz” demişti.

Ebu Ubeyde, Siyonist işgal rejiminin direnişe mali destek yollarını kesmeye çalıştığını fakat dünyadaki direniş taraftarlarının Siyonistlerin çabalarına karşı koyduklarını ve direnişe destek için yeni yollar icat edeceklerini söyledi.

Bitcoin, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş vesaire ile ilişkisi olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine ve aracı kuruma gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir.