KASSAM: Büyük Bir Saldırıyı PÜSKÜRTTÜK!

Dün gece meydana gelen Siyonist terör operasyonunun ayrıntılarını paylaşan Kassam Tugayları “İşlenen bu tehlikeli cinayet ve cinayetin doğuracağı sonuçlardan tamamıyla işgal rejimi sorumlu olacak. Şehitlerimizin kanları Allah’ın izniyle boşa gitmeyecektir. Dün gece direniş güçleri düşmana ağır bir ders verdiler. İşgal rejimi istihbaratının alay konusu olmasına vesile oldular. Operasyonları için bu kadar asker yığmalarına rağmen direniş güçleri onları başarısızlık ve hayal kırıklığı içinde kaçmaya zorlamışlardır” ifadesini kullandı.

Direnişin elini tetikte tutacağını, düşmanla olan savaşın devam ettiğini belirten Kassam Tugayları, direnişin düşmanın Filistin halkıyla Filistin topraklarını istediği gibi çiğnemesine izin vermeyeceğini ve sürekli gözetleme noktasında olacağını kaydetti ve olayın nasıl gerçekleştiğini ise şöyle anlattı:

“Düşman büyük bir operasyon için düğmeye bastı. Gazze içinde direnişe ağır bir darbe indirmek istiyordu. Kendince direniş kabuğuna çekilmişti. Bunun için hazırlanmış Siyonist birlik sivil bir araçla Han Yunus şehrinin doğusuna sızdı. Bunu fark eden Kassam Tugayları güçleri aracı takibe aldı ve soruşturmaya tabi tutu. Olay yerine Kassam Tugayları’nın saha komutanı Nureddin Bereke de geldi ve olayı yerinde görmek istedi.

Durumun güçlerimiz tarafından deşifre edilmesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada Komutan Nureddin Bereke ve Kassam Mücahidi Muhammed Macid El-Kara şehit oldular. Operasyonun başarısızlığa uğraması sonrası araç kaçmak istedi. Bunun üzerine işgal helikopterleri aracın bölgeden güvenli şekilde çıkabilmesi için saldırılara başladılar. Onlarca saldırı düzenlediler.

Güçlerimiz, yoğun hava saldırılarına rağmen bölgeye sızan aracı sınırdaki sac duvara kadar kovaladılar. Çıkan çatışmada Siyonist işgal güçleri ağır kayıp verdiler. Nitekim düşman da bunu itiraf etmek durumunda kaldı. Sac duvarın arkasına inen helikopter kaçan araçtaki askerlerle kayıpları aldı. Mücahitlerimiz çok yakın mesafeden helikoptere de ateş açtılar. İşgal helikopteri iz bırakmamak için Siyonist askerlerin kullandığı aracı havaya uçurdu.”

Düşmanı kovalama ve çatışma sırasında Kassam Tugayları’ndan Alauddin Fevzi Fesifıs, Mahmud Atallah Misbah, Mustafa Hasan Ebu Avde, Ömer Naci Ebu Hadır ile Nasır Salahuddin Tugayları’ndan Halid Muhammed Kuveydır adlı mücahitler şehit oldu.