Siyonist İsrail: Kassam Tugayları Bizi Gözetliyor

Siyonist işgal rejimindeki yaygın gazetelerden Yediot Aharanoot yayınladığı raporda, işgal ordusunun Kassam Tugayları’nın sınırdaki askerleri kontrol etmek ve onlarla ilgili bilgi toplamak için kameralı uçurtmalarla insansız hava araçlarını kullanmasından endişe ettiğini belirtti.

Gazete verdiği haberde, Kassam Tugayları savaşçılarının son dönemde kumaştan yapılmış uçurtma veya uzaktan kumandalı insansız hava araçlarını kullandıklarını hatırlatarak, bunlara kamera takan savaşçıların sınırdaki askerlerin hareketlerini takip ettiklerini ifade etti.

İşgal ordusunun uçakları nasıl karşıladığına da değinen gazete, genellikle keskin nişancıların söz konusu alete ateş ederek bölgeden uzaklaşması için işaret verdiklerini kaydetti.

Son iki yılda sınır bölgesinde Kassam Tugayları’na ait birkaç küçük insansız uçak düştüğünü hatırlatan gazete, İsrail ordusunun da Gazze sahilinde Hamas’a ait bir insansız uçağı düşürdüğünü duyurduğuna işaret etti.

Gazete ayrıca, Kassam Tugayları’nın Gazze’de devlet gibi hareket ettiğini, yerin üstünde ve altında hazırlık yaptığını belirterek,  olasın bir savaşı da çok cesur bir eylemle kendisinin başlatacağını savundu.