HAMAS: İSRAİL Rejimi, HAYALİ Zaferler Peşinde!

Hamas Siyasi Birimi üyesi Husam Bedran, işgal rejimi liderlerinin direnişçilerin evlerini yıkarak hayali zaferler peşinde olduğunu söyledi.

Hamas lideri Bedran yaptığı basın açıklamasında işgal rejiminin derinişçilerin evlerini yıkma politikasının halkın direniş yolundaki azmini ve iradesini kıramayacağını, Ebu Hamid ailesinin ortaya koyduğu duruşun bu halkın canlı duran iradesini yansıttığını ifade etti.

İşgalcinin üçüncü defadır Ebu Hamid’in evini yıktığını ama buna rağmen aile fertlerinin direnişe devam ettiklerini hatırlatan Bedran, ailenin hanımı Ummu Nasır’ın beş oğlunun şu anda zindanda olduğunu, oğlu şehit Abdulmunim’in ise Şabak Avcısı olarak bilindiğini kaydetti.

Bedran, “Ummu Nasır ailesi verdiği bütün bedellere rağmen hâlâ ayakta ve direnişini sürdürmektedir. İşgalci yaptığı baskı ve zulümle onun iradesini kıramadı. İşgal liderlerinin bu konudaki girişim ve baskılarının hiçbir değeri yok. Bu politikaların iflas ettiği artık bilinmektedir. Bu halkın iradesiyle bu girişim ve politikalar başarısız olmaya devam edecek” dedi.

Bedran açıklamasında ayrıca “Batı Yaka gençleri, erkekleri, kadınları ve çocuklarıyla direniş tercihinin yanında duruyor. Kahramanları çıkaran bu evler, kahramanları düşmandan koruyan ve barındıran evler, direnişçi halkın idaresini yansıtmaktadır” ifadesini kullandı.

Siyonist işgal güçleri bu sabah Ramallah’ın batısında yer alan El-Emari Mülteci Kampı’nda Ebu Hamid ailesine ait dört katlı binayı içine patlayıcı yerleştirerek iki aşamada havaya uçurdu. Aynı ev daha önce iki kez yine işgal güçleri tarafından yıkılmıştı.