Home / Büyük Üst Manşet / HAMAS: İSLAM Ülkelerinin İSRAİL İlişkisi Kabul Edilemez
HAMAS- ISLAM Ulkeleri ISRAIL Iliskisi Kabul Edilemez

HAMAS: İSLAM Ülkelerinin İSRAİL İlişkisi Kabul Edilemez

Ebu Merzuk İslam Ülkelerinin Siyonist Rejim ile ilişkilerini normalleştirmesi hakkında "Gerekçe ne olursa olsun Siyonistlerle normalleşme masum görülemez" ifadesini kullandı.

Hamas Siyasi Birimi üyesi Musa Ebu Merzuk, bölgesel şartlar ne kadar kötü olursa olsun ve bölge halkları da ne kadar kendileriyle uğraşırsa uğraşsın “Asrın anlaşmasının” asla zemin ve hayat bulmayacağını söyledi.

Hamas lideri Ebu Merzuk’un yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada, Kudüs ve Mescidi Aksa sürecin sloganı olduğu müddetçe işgalci İsrail’in bölgenin bir parçası olamayacağını ifade etti.

GÖZAT  HAMAS: Müslüman Ülkeler SİYONİST İsrail İle İlişkilerini Kesmeli

Ebu Merzuk, gerekçe ne olursa olsun Siyonistlere gitmenin, onlarla ilişki geliştirmenin ve normalleştirmenin masum olmadığını hatırlattı”.

“Siyonistlerle Normalleşme Masum Görülemez”

Ebu Merzuk daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada, medyada yeni “asrın anlaşması” olarak bilinen Amerika’nın yeni politikasıyla ilgili değerlendirme yapmıştı.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Artık İSRAİL İle İlişkilerinizi Kesin!

Ebu Merzuk, açıklamasında Amerika’nın sözde bölgede barışı sağlama adına, Filistin’in devletsiz bir varlık olmasını ve Ürdün veya Mısır’a konfederalizm şeklinde bağlanmasını, Filistinli mültecileri bulundukları yerlerde vatandaşlığa geçirmeyi, buna karşılık işgal rejiminin Yahudiliğini esas almak istediğini ifade etmişti.