HAMAS Lideri Heniyye TÜRKİYE – Büyük KUDÜS Mitingine Telekonferans İle Katıldı

Hamas lideri Heniyye, “Sizlere Beytü’l Makdis’ten selam ediyorum. Siz, ümmetin mesajını tüm dünyaya ilettiniz” diye konuştu.

Büyük Kudüs Mitingi’ne canlı olarak bağlanan ve konuşması anlık olarak tercüme edilen Hamas Lideri İsmail Heniyye, “Bu büyük mitinge Türkiye’de Kudüs için kucak açtınız. Sizlere Beytü’l Makdis’ten selam ediyorum.

Siz, ümmetin mesajını tüm dünyaya ilettiniz. Tarihin şahane sayfalarına bakarsak orada Osmanlı’nın eminliğini, adaletini görürüz. Abdülhamid Han diyordu ki; ‘Vücudumun parça parça kesilmesi, Kudüs’ün parçalanmasından daha hayırlıdır.’ Siz de bugün aynı şekilde Aksa için, Kudüs için kendinizi feda etmeye hazır olduğunuzu ispat ediyorsunuz” şeklinde konuştu.

Türkiye Halkına Teşekkür

“Kardeşlerim, son olayların ardından bir zafer kazandık. Bu zafer sadece Filistinlilerin değil, ümmetin zaferidir” diye konuşan Heniyye, sözlerine şöyle devam etti: “Allah’ın izni ile yaş sınırı ve elektronik kapılar kaldırıldı. Biz, Türkiye’deki milyonların duruşunu görüyoruz.

Biz, bu güç ile diyoruz ki; Kudüs mücadelesi işgalciler gidene kadar bitmeyecektir. Bunun için sizden yardım istiyoruz. Devlet nazarında destekler bekliyoruz. Değerli kardeşlerim duruşunuzu bozmayın. Size olan umutlar çok büyüktür. İnşallah bir gün Mescid-i Aksa’da beraber namaz kılacağız. Son saldırıda bile Türk kardeşlerimiz bize yardımcı oldular. Size teşekkür ediyorum. Rabbim gücünüzü arttırsın. Allah yardımcınız olsun.”