Hamas: Filistin Halkı, ABD Planını Boşa Çıkaracak!

Hamas Siyasi Birimi üyesi ve ulusal ilişkiler sorumlusu Hüsam Bedran, Yüzyılın Anlaşması planının Filistin halkının, ümmetin ve dünyanın özgür insanlarının iradesi karşısında başarısız olacağını söyledi.

Bedran, Beyrut’ta toplanan 2’nci Arap Halk Buluşması’nda Filistinli Güçler İttifakı adına yaptığı konuşmada, Yüzyılın Anlaşması planını ve benzerlerini boşa çıkarmanın ilk yolunun milli birliği sağlamak ve direniş etrafında kenetlenmek olduğunu ifade etti.

“Yüzyılın Anlaşması’na karşı birlikteyiz” sloganıyla düzenlenen buluşmaya siyasetçiler, parti ve sendika temsilcileri, direniş grupları liderleri katıldı.

Bedran, 26 Haziran’da yaptığı çağrıda başta Yüzyılın Anlaşması olmak üzere Filistin davasını hedef alan komplolara karşı koymak için Filistin Kurtuluş Örgütü yönetiminin toplanmasını istemişti.

Seçimler aracılığıyla Filistin halkının hakemliğine başvurulması ve iradesine saygı gösterilmesi çağrısında bulunan Bedran, FKÖ’nün korunarak güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Bedran, tüm Filistinli grupların katılımının sağlanarak FKÖ’ye yeniden itibar kazandırılmasını ve işgale karşı mücadele için anlaşmazlıkların bir yana bırakılmasını istedi.