Hamas: Fetih Yönetimi HALKI KANDIRIYOR

Elhamdallah yaptığı açıklamada son 10 yılda Gazze’ye hazineden yaklaşık 17 milyar dolar para harcadıklarını, bu süre içinde Gazze’deki memurların maaşlarının ana parasına karışmadıkları, sadece mali krizi aşmak için bazı ek ücretleri kaldırdıklarını söyledi.

GÖZAT  El-Fetih Yönetiminden Gazze Memur Maaşına %30 Kesinti

Elhamdallah’ın açıklamalarına tepki gösteren Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, “Elhamdallah’ın Gazze’ye karşı sorumluluklarını yerine getirme sözü gerçekleri ter yüz etme, yalan ifadede bulunma ve halkı yanıltmaktan başka bir şey değil.

Para vermeleri bir yana, Gazze’ye giriş yapan ürünlerden dolayı her ay hükümetin hazinesine 100 milyon dolar vergi aktarılmaktadır” dedi.

GÖZAT  İngiliz Gazetesi: Mahmud Abbas Gizlice İsrail İle Görüşüyor

Burhum, “Bu hükümet kuşatma altında bulunan Gazze halkına görevini yerine getirmediği gibi, Gazze halkının direnişine darbe indirecek krizler yarattı.

Hükümetin Gazze’deki elektrik santralini çalıştırmak için gereken yakıta tam vergi uygulaması, memur maaşlarını düşürmesi, şehit ailelerine ait maaşları kesmesi bunun açık delilidir” ifadesini kullandı.

GÖZAT  El-Fetih Hareketi İşgalci İsrail İle İlişkilerini Arttırıyor

Hamas sözcüsü, Elhamdallah hükümetinin Gazze’ye yönelik bütün sorumluluklarını yerine getirmesi, daha önce varılan anlaşmaları hayata geçirmesi şartıyla Hamas’ın Gazze’deki bütün hükümet kuruluşlarıyla bakanlıkları hükümete teslim etmeye hazır olduğunu söyledi.