Home / Filistin / Filistinli Esirler / HAMAS: Esirlere Olanlardan İSRAİL Sorumlu!

HAMAS: Esirlere Olanlardan İSRAİL Sorumlu!

Hamas, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin görülmemiş bir saldırıya maruz kaldıklarını, direnişlerinin ve en basit haklarının hedef alındığını bildirdi.

Hamas Siyasi Birimi üyesi Musa Dudin imzasıyla yayınlanan bildiride, esirlerin işgal rejiminin azgınlığına karşı koyma sorumluluğunu üstlendikleri ve en doğal insani haklarını geri almak için mücadele etmeye karar verdikleri belirtildi.

Esirlerin cezaevleri idaresine karşı birçok kez mücadele verdiğini ve zafer kazandığını hatırlatan Dudin, esirlerin cezaevlerine yerleştirilen sinyal kesicileri kaldırtmakta kararlı olduklarını ifade etti.

Esirlerin hayatlarından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu kaydeden Dudin, Ramon Cezaevi’nde koğuşlarda çıkan yangına dikkat çekti.

İşgal zindanlarındaki Filistinli esirlerin mücadelelerinde yalnız olmadıklarını belirten Dudin, “Halkımız eli kolu bağlı durmayacak” diyerek, Filistin halkının esirlerin mücadelesine destek vereceğini açıkladı.

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye de yaptığı açıklamada, işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin gerçek anlamda bir katliamla karşı karşıya olduklarını dile getirdi.

Esirlerin hayatından işgal yönetiminin sorumlu olduğunu söyleyen El-Hayye, Hamas’ın mücadelelerinde esirlerin yanında olduğunu bildirdi.