HAMAS: Bahreyn İhanetine Katılanlar, FİLİSTİN Düşmanları…

Hamas uluslararası ilişkiler sorumlusu Ali Bereke, Bahreyn Çalıştayı’nın ümmet içinde bölünmeye yol açtığını, kimin Filistin’in yanında kimin karşısında olduğunu ortaya çıkardığını söyledi.

Ali Bereke, verdiği demeçte, “Yarın Bahreyn’deki çalıştaya katılan, işgal rejimi ve Amerikan yönetimi yanlısı olduğunu, Filistin halkının düşmanlarının safında yer aldığını ilan etmiş olacak” dedi.

Bahreyn’de düzenlenecek çalıştaydan herhangi bir beklentilerinin olmadığını belirten Bereke, çalıştayın Amerikan yönetiminin ve bazı Arap ülkelerinin Filistin davasının tasfiyesi ve işgal rejiminin güvenliğini garanti altına almak için çalıştıklarını ortaya çıkardığını ifade etti.

Bahreyn Çalıştayı’nın ihanet çalıştayı olduğunu kaydeden Bereke, Filistin halkının Manama’da düzenlenecek çalıştayda kendisini temsil etmesi için hiç kimseye yetki vermediğini bildirdi.

Bereke, Filistin halkının Bahreyn Çalıştayı’nı reddettiğini ve Filistin’i işgalden kurtarıncaya kadar cihat ve direniş yolunda yürümeye devam edeceğini belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın başdanışmanı ve damadı Jared Kushner’in son açıklamalarına da değinen Bereke, söz konusu açıklamaları kınadı.

Bereke, Kushner’in açıklamalarının Filistin halkına ve Filistinli mültecilere ev sahipliği yapan bazı ülkelere rüşvet niteliğinde olduğunu söyledi.

“Kushner, Filistin’in satılık olduğunu ve Filistin halkının ekmek parası için mücadele ettiğini sanıyor” diyen Bereke, Filistin halkının topraklarını işgalden kurtarmak için mücadele ettiğine dikkat çekti.