HAMAS: AKSA’da Toplanan Kalabalık, En Güzel Cevap!

Hamas, Mescidi Aksa’nın sahasında toplanan büyük kalabalık kitlelerin Yüzyılın Anlaşması’na karşı en güçlü mesaj olduğunu dile getirerek Trump’ın kararlaştırdığının ve işgal devletine vaatlerinin kağıt üzerinde kalacağını belirtti.

Hamas yaptığı açıklamada Filistin halkını Mescidi Aksa’da nöbet tutmaya (ribata) ve işgal hükümeti tarafından desteklenen aşırı siyonist heykel örgütlerine karşı durmaya çağırdı.

Heykel örgütleri ise yahudi takvimine göre Kudüs’ün işgal edilmesinin yıldönümüne tekabül eden tarihte Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemeyi planlıyor.

Hamas açıklamasında, Kudüs’te, Batı Yaka’da ve 1948’de işgal edilmiş bölgede ikamet eden kitlelerin Mescidi Aksa’ya sahip çıkma konusundaki gayretlerini ve Mescidi Aksa’nın çağrısına cevap vererek Ramazan’ın son on gününü bu kutsal mabette geçirmek için çalışmalarını da selamladığını dile getirdi.

Dün Cuma namazlarını Mescidi Aksa’da kılmak için bu kutsal mabedin sahasında toplananların sayısı çeyrek milyonu bulmuştu. Kadir gecesi münasebetiyle Mescidi Aksa ve çevresinde toplananların sayısı ise 400 bine ulaştı.