HAMAS,tan ABD Tasarısını Reddeden Ülkelere TEŞEKKÜR!

Hamas konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ABD’nin bu kararı geçirmede başarısız kalmasından sonra şimdi işgalcinin herkes tarafından kınanması sırasının geldiğini ifade etti.

Hamas açıklamasında, işgalcinin Filistin topraklarını işgal edip halkını tehcir etmesinin, bu halka karşı katliamlar yapmasının, kaynaklarını gasp etmesinin, Kudüs’ü Yahudileştirip her tarafa yerleşke inşa etmesinin ve mültecilerin ülkelerine dönmelerini engellemesinin şiddetle kınanması gerektiğini hatırlattı.

Hamas açıklamasında, ABD’nin karar tasarısına karşı çıkan ve başarısız kılan, bu tavırlarıyla Filistin halkının direnişi ve adil davası yanında yer alan, işgale karşı bu halkın direniş hakkı yanında  duran ülkelere teşekkür ettiklerini belirterek, “ABD’nin direnişi kınayan yasa tasarısını BM Genel Kurulu’ndan geçirmede başarısız kalması Filistin halkı, İslam dünyası, dünyanın özgür insanları ve Filistin sevdalıları içtin bir zafer iken, Amerika’nın hegemonyası, onun bölgeye ilişkin politikaları için ise bir yenilgidir” ifadesini kullandı.

Hamas, Siyonist işgal rejimine karşı direnişin şer’i bir hak olduğunu, bu hakkı ilahi ve beşerî bütün yasaların garanti altına aldığını, Amerika’nın bu yöndeki çaba ve girişimlerinin ise bu gerçeği hiçbir zaman değiştirmeyeceğini hatırlattı.

Hamas açıklamasında ayrıca, ABD’nin Hamas’ı kınayan yasa tasarısının BM Genel Kurulu’nda reddedilmesinin ABD yönetimi için bir tokat olduğunu ifade etti.