Gazzeli Uzmanlar: Tek Yol DİRENİŞ-İNTİFADA-BOYKOT

Gazze İslâm Üniversitesi’nin Ticaret Fakültesi’ne bağlı İktisat ve Siyaset Bilimleri Bölümü’nün düzenlediği Eğitim Günü Programı’nda konuşmalar yapan Filistinli uzmanlar ve akademisyenler işgal rejiminin ürünlerini boykot etmenin önemi üzerinde durdular.

GÖZAT  Filistin Direniş Grupları: İsrail İle Her Türlü İlişki, FİLİSTİN'in İŞGALİNE YARDIMDIR

Program münasebetiyle konuşma yapan uzmanlar ve akademisyenler siyonist işgal rejimine destek verenlerin ürünlerinin boykot edilmesinin önemi üzerinde durdu ve bu açıdan İşgale Karşı Uluslararası Boykot Hareketi (BDS)’nin çalışmalarının etkisine dikkat çektiler.

GÖZAT  Filistin’i Kurtarmanın Tek Yolu: SİLAHLI DİRENİŞTİR!

Boykotun işgal rejimini yalnızlaştırma açısından kullanılması gereken bir silah olduğuna ve işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme çabalarının yoğunluk kazandığı günümüz şartlarında BDS’nin çalışmalarının bu açıdan büyük önem arz ettiğine dikkat çektiler.

GÖZAT  Hamas: Gazze'yi DİRENİŞİN KALESİ YAPALIM

Ekonomi ve siyaset alanında çalışmalar yürüten uzmanlar ve akademisyenler, Filistin halkının ve resmî kurumlarının da işgal rejimini boykota destek vermesi gerektiğini vurguladılar.

Konuşmalarda boykotun bir gelenek haline getirilmesi ve her alanda uygulanması gerektiği dile getirildi.

GÖZAT  Hamas: Direniş, Filistin'i Koruyan SAĞLAM BİR KALEDİR

Gazze İslâm Üniversitesi Ticaret Fakültesi Dekanı Muhammed Mikdad, Eğitim Günü Programı’nın açılışı münasebetiyle yaptığı konuşmada işgalcileri her alanda özellikle de ekonomi alanında boykot etmeleri gereken halkların başında Filistinlilerin yer aldığını hatırlatarak zorunlu haller dışında İsrail ürünlerinin tüketilmemesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmacılar silahlı direniş, boykot ve intifadanın işgal rejimini yalnızlaştırmanın silahları olduğuna dikkat çektiler.