Hamas Tel Aviv’i Vurmaya Devam Ediyor

Siyonist işgal güçlerinin Gazze’de sivil hedefleri vurmasına ve katliamlar yapmasına karşılık Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları da işgal rejiminin kontrolü altındaki Tel Aviv’i hedef alan füze saldırıları gerçekleştirdi. Kassam Tugayları’nın füzelerinin işgalcilerin tarafında yıkımlara ve yaralanmalara sebep olduğu haber verildi. 

İşgal rejiminin resmi organları Kassam Tugayları’nın bugün öğle saatlerinde Tel Aviv’e yönelik olarak gerçekleştirdiği son saldırılarda 6 yerleşimcinin yaralandığını duyurdu. 

Siyonistlere ait Kanal 12 televizyonu Gazze’den atılan füzelerin Tel Aviv’de bir binaya isabet ettiğini ve binada yangın çıktığını 3 kişinin de yaralandığını haber vermişti. Ancak daha sonra işgal rejiminin resmi makamları yaralı sayısının 6 olduğunu duyurdu. 

Bu arada Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC)’nin askeri kanadı durumundaki Ebu Ali Mustafa Tugayları da işgal güçlerinin Gazze’de sivil hedeflere yönelik olarak gerçekleştirdiği saldırı ve katliamlara karşılık işgal hedeflerine yönelik füze saldırılarını sürdürdüğü ve Meflasim yahudi yerleşim merkezini vurduğunu bildirdi.

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları da işgal güçlerinin Gazze çevresindeki askeri hedeflerine yönelik füze saldırılarını sürdürdüğünü bildirdi. 

İşgal rejiminin resmi açıklamalarına göre işgal güçlerinin askerlerinden ve yerleşimcilerinden öldürülenlerin ve kayıpların sayısı 2000’e, yaralıların sayısı 5600’e ulaşmış durumda. Asker arasındaki yaralılardan 1210 kişinin sakat kaldığı bildirildi. Gerçek kayıplarının ise verilen sayılardan fazla olduğu tahmin ediliyor. İşgal ordusunun askeri kayıplarını büyük ölçüde gizlemesi sebebiyle bu konuda verilen resmi açıklamalara şüpheyle yaklaşılıyor.