Filistin Direniş Grupları: İsrail İle Her Türlü İlişki, FİLİSTİN’in İŞGALİNE YARDIMDIR

Geçtiğimiz yıllarda imzalanan Ürdün ile İsrail arasındaki doğalgaz anlaşması, 2017 yılı itibariyle yürürlüğe girdi. Anlaşmaya tepki gösteren Filistin’deki direniş hareketleri, İsrail’le her türlü ilişkinin kesilmesi çağrısında bulundular.

Siyonist İsrail’in Doğalgaz şirketi Delek, 2017 yılı başından itibaren gizli bir şekilde Ürdün’e doğalgaz pompalamaya başladığını duyurdu.

GÖZAT  Filistin Direnişi: İsrail İle İşbirliği, FİLİSTİN HALKININ BOYNUNA Kılıç Vurmaktır

Ürdün ile İsrail arasında varılan anlaşmaya göre Ürdün, 15 yıllığına Tamar Doğalgaz sahasındaki doğalgazı 500 milyon dolar karşılığında satın aldı. Anlaşma, Amerika’nın arabuluculuğunda sağlandı.

Anlaşmanın yürürlüğe girmesine tepki gösteren Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Gazze’deki liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan “İsrail’le muamele, sadece silahla olur. Biz, Siyonist İsrail’le kurulan ilişkiyi kınıyoruz. Arap ve İslam ümmetini, Filistin halkının direnişine destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

GÖZAT  İslami Cihad: İsrail İle İşbirliği Yapan ÖLÜM FERMANINI İMZALAR

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Komutanlık liderlerinden Luey Kıryoti ise “Bize göre İsrail’le kurulan her türlü ilişki, İsrail’in Filistin topraklarını işgal etmesine ve Filistin halkına yaptığı saldırılara katılması anlamına gelmektedir. İsrail’le yapılan ekonomik anlaşmalar ve doğalgaz anlaşmaları, Filistin halkının haklarının gasbından ibarettir. Bu doğalgaz Siyonist düşmanın değil Filistin’indir. Bu anlaşmada Filistin halkının zenginliklerinin çalınması anlamına geliyor” diyerek anlaşmanın yürürlüğe girmesine olan tepkisini gösterdi.

GÖZAT  Hamas'tan İslam Ülkelerine Çağrı: İsrail İle İlişkilerinizi Kesin

Haaretz gazetesinde yer alan habere göre Şirket, doğalgaz sevkiyatının Arap Potash ile Ürdün Bromine şirketlerinin denize döşediği Ürdün doğalgaz boru hatlarını tamamlamasından sonra başlandığını açıkladı. Habere göre taraflar, doğalgaz sevkiyatına başlandığının gizli tutulmasını istedi.