Gazze Tek Başına Devlet Olmaz, Gazze’siz De Devlet Olmaz

El-Aksa Üniversitesi’nin Gazze Şeridi dosyasının uluslararası platformlara taşınmasıyla ilgili düzenlediği panelde konuşan Rıdvan, Hamas’ın 1967 sınırında bir Filistin devleti kurulmasına karşı olmadığını fakat bunun işgal rejimini tanıma anlamına gelmediğini ifade etti.

GÖZAT  Gazze Direnişinden İsrail'e Karşı BİRLİK ÇAĞRISI

Rıdvan, Filistin topraklarının tamamının Filistinli ve Müslüman gelecek nesillerin mülkü olduğunu belirtti.

Hamas’ın Filistin Yönetimi ve işgal rejimi arasında yürütülen müzakereleri reddettiğini bildiren Rıdvan, müzakerelerin başladığı günden bu yana 23 yıl geçtiğini ve başarısızlığa uğradığını kaydetti.

GÖZAT  Ebu Merzuk: Filistin Ulusal Birliğinde Kararlıyız

Hamas lideri, işgal rejimiyle yürütülen müzakerelerin Filistin halkına hiçbir şey kazandırmadığını, bilakis siyasi gözaltılarla Filistin halkının acısını artırdığını söyledi.

Gazze’de bir devlet kurulamayacağını ve Gazze olmadan da Filistin devletinin kurulamayacağını dile getiren Rıdvan, Hamas’ın Filistin’in toprak bütünlüğünden yana olduğunu bildirdi.

GÖZAT  Filistin Halk Kurtuluş Cephesinden Ulusal Mecliste İsrail Tahakkümü Vurgusu

Filistin Yönetimi’nin güvenlik koordinasyonu ile işgal güçlerinin cinayetlerine destek olduğunu belirterek, Filistin halkına daha çok bölünme ve anlaşmazlık getiren Oslo Anlaşması’ndan en çok yararı işgal rejiminin sağladığını ifade etti.