Filistin Halk Kurtuluş Cephesinden Ulusal Mecliste İsrail Tahakkümü Vurgusu

Halk Cephesi Siyasi Birimi üyesi ve Gazze’deki sorumlusu Cemil Muzhir, hareketin kuruluşunun 49’uncu yıldönümü münasebetiyle Gazze şeridinin kuzey bölgesinde yer alan Şeyh Zayed şehrinde düzenlediği etkinlikte yaptığı konuşmada:

“Filistin Kurtuluş Örgütü’nün belli bir şahıs veya partinin dilediği gibi çift sürdüğü bir tarlaya dönüşmesini reddettiklerini belirterek, Halk Cephesi olarak toplantıyı Ramallah’ta düzenleme girişimini başarısız kılmak için çalışacağız.” dedi.

Mısır’ın kapsamlı bir diyalog için Filistinli grupları Kahire’ye davet etmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Muzhir, buna karşılık Fransız girişimini reddettiklerini hatırlatarak “Fransa’nın girişimi Arap girişimi gibi Filistin davasını ve Filistin halkını tasfiye etmeyi amaçlıyor. Filistin Yönetimi’ni iki girişimi de reddetmeye çağırıyoruz” dedi.

FHKC’nin Gazze’nin kuzeyinde 49’uncu kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlediği etkinliğe Filistinli grupların temsilcileri ve milletvekillerinin yanında kalabalık bir halk kitlesi de iştirak etti.