Gazze Direnişinden İsrail’e Karşı BİRLİK ÇAĞRISI

FDHKC Siyasi Büro Üyesi Nasır, “Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı, tüm ulusal ve İslami güçlere danışarak, tam yetkiye sahip, uzlaşı görüşmelerden çıkan sonuçların uygulandığı ve ayrılığı bitirecek ulusal birlik hükümeti kurmaya çağırıyoruz” dedi.

Filistin Demokratik (Halk) Kurtuluş Cephesi (FDHKC) Siyasi Büro Üyesi Salih Nasır, “Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı, tüm ulusal ve İslami güçlere danışarak, tam yetkiye sahip, uzlaşı görüşmelerden çıkan sonuçların uygulandığı ve ayrılığı bitirecek ulusal birlik hükümeti kurmaya çağırıyoruz.” dedi.

GÖZAT  İntifada Konferansı "HEP BİRLİKTE FİLİSTİN'e DESTEK" Sloganıyla Başlıyor

Gazze Şeridi’nde onlarca Filistinli, Filistinli gruplar arasındaki ayrılığın sonlandırılması ve İsrail’in uyguladığı ablukanın kaldırılmasını için gösteri düzenledi.

FDHKC tarafından, direniş grubunun kuruluşunun 22. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yürüyüşe katılan onlarca Filistinli gösterici, Hamas ile Fetih hareketleri arasındaki ayrılığın sona ermesi ve Siyonist İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ablukanın kalkmasını istedi.

GÖZAT  Filistinli Gruplar Moskova'da Anlaştı

FDHKC Siyasi Büro Üyesi Salih Nasır, yaptığı açıklamada, Hamas ile Fetih hareketlerine “iç birliği” sağlama ve aralarındaki ayrılığa son verme çağrısı yaptı.

Filistin Direniş Grupları ve Siyasi yönetim arasında ayrılığın sonlandırılmasının, Gazze’ye Siyonist Rejim İsrail tarafından uygulanan ablukayı kırmanın tek yolu olduğunu vurgulayan Nasır, “Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı, tüm ulusal ve İslami tüm danışarak, tam yetkiye sahip, uzlaşı görüşmelerden çıkan sonuçların uygulandığı ve ayrılığı bitirecek ulusal birlik hükümeti kurmaya çağırıyoruz.”dedi.

GÖZAT  El-Hayye: Filistin Uzlaşısına Hazırız

Nasır, Filistin halkının 1967 sınırları üzerinde bağımsız devletini kurma hakkına karşı ABD ile İsrail yönetimleri arasındaki iş birliğini kınadı.

Gazze kentinin Es-Seraya Meydanı’nda başlayan yürüyüş Meçhul Asker Anıtı’nın bahçesinde son buldu.