GAZZE Halkı, Büyük Dönüş İçin Çadırlara Geliyor!

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün başlamasının birinci yıldönümü ve Toprak Günü münasebetiyle Gazze’nin doğusunda, sınır bölgelerinde düzenlenecek milyonluk gösteri için Filistinliler dönüş çadırlarına toplanmaya başladı.

Bugün öğleden sonra binlerce Gazzelinin, milyonluk gösteriye katılmak amacıyla Gazze’nin doğusundaki dönüş çadırlarına akın etmeye başladığı haber verildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre bir taraftan da işgal güçlerinin toplanan kalabalıkların üzerine gaz bombaları atmaya başladığı ve bu gaz bombalarının etkisiyle bazı kişilerin yaralandığı bildiriliyor.

Bu arada Hamas’ın Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye’nin ve Mısır güvenlik heyetinin öğleden önce Gazze’nin doğusundaki dönüş çadırına ulaştığı haber verildi. Heniyye ve Mısır heyeti buradaki hazırlıkları ve faaliyetleri gözden geçirdikten sonra kuzey bölgedeki dönüş çadırına doğru ilerlediler.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün başlamasının birinci yıldönümü ve Toprak Günü münasebetiyle Gazze’nin her tarafında ayrıca genel greve gidildiği, grevin her tarafta etkisini gösterdiği belirtildi.